Rzym

 

Via dell'Olmata, 9; 00184 Roma

tel.: [39] 06.4888271
fax: [39] 06.4884066 
e-mail: ist.it.s.elisabetta @ libero.it

 

 

Pensjonat położony jest na wzgórzu Eskwilin (Esquline), najwyższym z siedmiu wzgórz Rzymu, przy Via dell’Olmata nr 9, w pobliżu Bazyliki Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore) i kościoła św. Praksedy (Santa Prassede). Jest to świeżo odrestaurowany i nowocześnie urządzony budynek z fasadą koloru ceglanego i charakterystyczną figurą św. Elżbiety. Pensjonat usytuowany jest bardzo blisko dworca kolejowego i stacji metra ROMA-TERMINI.

Dom posiada: 45 pokoi jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowych, wszystkie z łazienkami, windę, kaplicę, salę telewizyjną, obszerny taras z widokiem na panoramę Rzymu. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Dom jest czynny przez cały rok.

 

Dojazd: 

Pociągiem do stacji ROMA-TERMINI; od stacji autobusem linii 16 lub 714 do Bazyliki SANTA MARIA MAGGIORE lub pieszo, ok. 5 minut.

Florencja

 

Casa per ferie
V.le Michelangelo, 46; 50125 Firenze
tel./fax: [39] 055.6811884 
e-mail: s.elisabetta.fi @ tiscali.it

Pensjonat usytuowany w pobliżu centrum miasta, mieści się w willi w stylu „liberti” przy wysadzonej drzewami alei Michała Anioła (Viale Michelangelo) nr 46. Aleja ta prowadzi do placu Michała Anioła (Piazzale Michelangelo) z tarasem widokowym, z którego podziwiać można panoramę miasta. Tego widoku nie można pominąć przy zwiedzaniu Florencji. Sama willa znajduje się w ogrodzie, w otoczeniu bujnej zieleni. Przez okna (niektóre witrażowe) sączy się światło, uwydatniające piękno mozaikowych czarno-białych i brązowych posadzek tworzących atmosferę spokoju. Śniadania podawane są w stylowej jadalni, której okna wychodzą na ogród. Jest to wymarzone miejsce na wakacje dla tych, którzy w ciszy, spokoju i wśród zieleni pragną odpoczywać po zwiedzaniu miasta.

 

Dom posiada: 28 pokoi jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowych, prawie wszystkie z łazienkami, kaplicę, salę telewizyjną, własny parking. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Dom jest czynny przez cały rok a bramę zamyka się o godz. 23°°

 

Dojazd:

Pociągiem do stacji FIRENZE-SANTA MARIA NOVELLA; od stacji taksówką oraz autobusami linii 23, 33 lub D do placu FERRUCCI (PIAZZA FRANCESCO FERRUCCI), od którego odchodzi aleja MICHAŁA ANIOŁA, a stamtąd 3-4 minuty pieszo do nr 46; można także dostać się autobusem linii 13, który jedzie aleją MICHAŁA ANIOŁA; należy wysiąść na drugim przystanku, przy OSPEDALE ORTOPEDICO (Szpitalu Ortopedycznym). 

Samochodem: zjazd z autostrady przy bramce FIRENZE-CERTOZA; dalej w stronę centrum miasta i PIAZZALE MICHELANGELO

Fiuggi

 

Casa per ferie
Villino San Giovanni
Via Vecchia Fiuggi, 2; 03014 Fiuggi
tel./fax: [39] 0775.515035 
e-mail: elisafiuggi @ libero.it

Pensjonat usytuowany jest w willi św. Jana, przy Via Vecchia Fiuggi nr 2, w pobliżu niewielkiego średniowiecznego miasteczka Fiuggi (ok. 80 km na południe od Rzymu), znanego zarówno z malowniczej starej zabudowy, jak i z lecz­niczych wód mineralnych, szczególnie zalecanych przy chorobach nerek. Odległośc pensjonatu od źródeł wód mineralnych nie przekracza 3 km; na trasie tej sprawnie działa komunikacja miejska. Walory krajobrazowe i lecznicze Fiuggi sprawiają, iż w przeszłości gościły tutaj tak wybitne postacie, jak wynalazca radia Guglielmo Marconi, kardynałowie Montini, Confalonieri, Wyszyński i inni. W niewielkiej odległości od Fiuggi znajdują się znane z historii miejscowości: Altari, Ferentino, Veroli, Palestrina, Collepardo z unikalnymi grotami, opactwa benedyktynów w Subiaco, opactwo cystersów w Casamari, Fossanova, gdzie zmarł św. Tomasz z Akwinu, miasto papieży Anagni, także Monte Cassino. Z pensjonatu w Fiuggi można robić wycieczki do tych miejscowości, a także do Rzymu, zarazem jest to idealne miejsce dla tych, którzy pragną odpocząć od gwaru i pośpiechu życia. Przyjmujemy osoby samotne, rodziny oraz niewielkie grupy.

 

Dom posiada: pokoje z łazienkami, kaplicę, salę telewizyjną, parking, własny park. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie; istnieje możliwość wykupienia całodziennego wyżywienia. Dom jest czynny przez cały rok.

 

Dojazd:

Pociągiem: od stacji ROMA-TERMINI do stacji ANAGNI, dalej autobusem do FIUGGI-MIASTO. 

Autobusem: z RZYMU do FIUGGI. 

Samochodem: autostradą RZYM-NEAPOL.

Gardone Riviera

 

Casa per ferie
Villa Maria Elisabetta
Via Zanardelli, 180; 25083 Gardone Riviera
tel.: [39] 0365.20206
fax: [39] 0365.22818 
e-mail: villa_elisabetta @ virgilio.it

Pensjonat „Villa Maria Elisabetta” usytułowany jest nad brzegiem jeziora Garda, 25 km od stolicy rejonu Bresci. Z wewnę­trznym parkiem i własną plażą nad brzegiem jeziora. Otwarty przez cały rok, ze śniadaniem, pełnym wyżywieniem lub z jednym posiłkiem, przyjmuje osoby pojedyncze, rodziny, studentów, turystów, oferując spokój, ciszę w: 47 pokojach jedno osobowych, dwuosobowych z łazienka i telefonem, duża sala jadalna i sala TV, kaplica, duży park z tarasem widokowym na jezioro, winda, parking, wejście na prywatną plażę z miejscem na pływanie, dużo miejsc pod parasole, leżaki do dyspozycji wypoczywających.

Dojazd:

Pociągiem: do Bresci następnie autobus do GARDONE-RIVIERA. 

Samochodem: autostrada kierunek BRESCIA; zjazd na bramce DESENZANO, kierunek SALo, GARDONE RIVIERA.

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle

© Congregazione delle Suore di Santa Elisabetta